Elektronická evidence tržeb

Ministerstvo financí připravuje od roku 2016 zásadní změnu v evidenci hotovostních prodejů.

Intenzivně se několik měsíců s Ministerstvem financí vyjednávají podmínky, které budou pro podnikatele maximálně jednoduché, nenákladné a neomezí jejich hlavní činnost. Jako nejpřijatelnější byl nakonec zvolen systém spočívající v připojení koncových zařízení na bázi internetu nebo mobilní sítě, přičemž bude možné použít jak pokladní systémy, tak jednoduché elektronické pokladny či levnější koncové přístroje jako chytré telefony, tablety nebo malá on-line počítadla.

Podpora pro podnikatele

Za účelem přípravy provozovatelů malých jednotek připravujeme projekt., jehož cílem je maximálně podpořit malé obchodní a restaurační provozovny, a to jak ve smyslu jednoduché a správné implementace technologie, tak s ohledem na správnou aplikaci legislativních podmínek.

Aktuálně sledujeme proces tvorby finálního znění zákona, jednání o jednorázové podpoře pro obchody a restaurace do 150 m2, přeřazení malých jednotek do 80% daňových paušálů a další daňové úlevy vč. snížené sazby DPH.

Plánované zavedení elektronické evidence

V prvním čtvrtletí 2016:
provozovatelé ubytovacích a stravovacích služeb (NACE 55 a 56).

Ve druhém čtvrtletí 2016:
provozovatelé velkoobchodu a maloobchodu (NACE 45.1, 45.3, 45.4, pokud nejde o opravy nebo údržbu, 46 a 47).

Od třetího čtvrtletí 2016
muže být skupina podnikatelů dále rozšířena. AMSP ČR jedná o výjimkách pro konkrétní skupiny, zejména nejmenší živnostníky, pro něž by používání elektronického vykazování tržeb mohlo být technickým nebo fyzickým problémem nebo by jim provozovanou činnost zásadně omezilo.


Připravíme vám řešení na míru

Vážení zákazníci, připravujeme pro vás technická řešení pro elektronickou evidenci tržeb. Jakmile budeme mít tato řešení k dispozici, rádi vás budeme kontaktovat s nezávaznou nabídkou.